O nas

Żłobek nr 8 "Wróbelki" jest placówką samorządową z prawie 40 - letnią tradycją, zlokalizowaną w centrum Szczecina. Placówka dysponuje 272 miejscami limitowymi dla dzieci do 3 roku życia, które rozmieszczone są w różnych grupach wiekowych. 
Budynek żłobka jest wolnostojący, piętrowy, posiada przestronny i zadbany ogród, w którym dzieci aktywnie spędzają czas. Sale zabaw są dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt i pomoce dydaktyczne. Naszym dzieciom oferujemy przyjazną, domową atmosferę. Zatrudniamy doświadczoną, profesjonalną kadrę z wykształceniem pedagogicznym i medycznym, która czuwa nad bezpieczeństwem dzieci.
Bardzo istotna jest dla nas współpraca z rodzicami, gdyż wzajemna wymiana doświadczeń i informacji pozwala lepiej poznać i zrozumieć potrzeby każdego dziecka. 
Poprzez zabawę uczymy dzieci samodzielności, współpracy i nawiązywania kontaktów w grupie rówieśniczej.
Uczymy także lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat, przedmioty i zjawiska przyrodnicze.
Placówka zapewnia dzieciom cztery posiłki w ciągu dnia. Dokładamy starań, by posiłki były urozmaicone, zdrowe, kolorowe i zachęcały dzieci do ich spożywania. Dla informacji rodziców wywieszony jest jadłospis.
Nasza kuchnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków (np. posiadamy piec konwekcyjny, umożliwiający gotowanie na parze).
We „Wróbelkach” w każdej grupie wiekowej odbywają się zajęcia umuzykalniające, rytmika, j. angielski oraz dogoterapia.
Żłobek nr 8 czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do godz. 17:00.